ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

سیم کارت، یک تراشه کوچک است که در تلفن های همراه قرار داده می شود. با استفاده از این تراشه های کوچک می توان گوشی های تلفن همراه را به سادگی به برج های مخابراتی برای برقراری ارتباطات تلفنی، متصل نمود. برج های مخابراتی برای ایجاد شبکه های ارتباطی تلفنی ساخته می شوند. این برج ها تراشه هایی به نام سیم کارت (Sim Card)، برای اتصال گوشی های تلفن همراه به برج ها می سازند که می توان در گونه های مختلف تلفن همراه از آنها استفاده کرد. در گذشته که اولین گوشی های تلفن همراه ابداع شدند، سیم کارت ها در اندازه های بزرگتری طراحی و تولید می شدند. با توجه به نوع گوشی ها، ساختار آنها به گونه‌ای بود که تا وقتی سیم کارت را داخل گوشی قرار نمی دادند، نمی توانستند از خود گوشی و دیگر امکانات آن استفاده کنند.

اولین سیم کارت در سال 1991، در شرکت آلمانی طراحی و تولید شد. این سیم کارت برای استفاده در یک شبکه کوچک فنلاندی اختراع شد و با توجه به کاربرد بسیار مفید و موثر آن محبوبیت خاصی در بین مصرف کنندگان پیدا کرد. از آن زمان تا به امروز سیم کارت ها پیشرفت بسیار زیادی داشته اند؛ پیش بینی می شود در آینده‌ای نه چندان دور بتوان امکانات بسیار فوق العاده‌ای برای استفاده سایر افراد در ساخت سیم کارت قرار داد. در طول ساخت و استفاده از سیم کارت تمام نواقص و مشکلات آن به مرور زمان رفع شده و به گونه‌ای کاربردی و در اندازه‌ای مناسب برای استفاده در گوشی های مختلف تبدیل شده است. سیم کارت در انواع متفاوتی طراحی و تولید شده است که هر کدام از این ها توسط شرکت های سازنده‌ی معینی تولید می شوند.

 

 

سیم کارت

انواع سیم کارت و تفاوت آنها

سیم کارت ها با توجه به نوع استفاده و شرکت سازنده به انواع متفاوتی تقسیم می شوند. از دیدی دیگر می توان گفت که سیم کارت با توجه به اندازه، شرکت سازنده و خدماتی که ارائه می دهد متفاوت می باشد. در ادامه انواع سیم کارت را در تمام موارد بررسی خواهیم کرد.

 

سیم کارت در اندازه های متفاوت

همانطور که گفته شد، سیم کارت ها در زمان های قدیم اندازه های بزرگ تری داشتند و می توان گفت که در حد و اندازه‌ی یک کارت اعتباری بودند. این نوع سیم کارت ها خریداری شده و با توجه به محل قرارگیری آنها در گوشی های تلفن همراه قرار داده می شدند. برای استفاده از موبایل های قدیمی باید یک تراشه از این نوع داخل آنها قرار می دادند. با گذشت زمان سیم کارت ها در اندازه های کوچک تر با حجم کمتری تولید شدند. به طور کلی می توان این نوع تراشه های ارتباطی را از لحاظ حجم و اندازه به سه دسته مینی، میکر و نانو تقسیم بندی کرد. سیم کارت های مینی داخل جلدی شبیه به کارت های اعتباری قرار می گرفتند که برای استفاده باید آنها را از جلد مخصوص جدا می کردند.

سیم کارت هایی در اندازه کارت اعتباری را با عنوان 1FF شناسایی می کردند و دارای ابعاد 6x53.98 میلی متر بودند. پس از مدتی سیم کارت های مینی یا کوچک طراحی و ساخته شدند که با عنوان 2FF شناخته می شدند. این نوع تراشه دارای اندازه 25x15 میلی متر است و از نوع قبلی خیلی کوچکتر است. با گذشت زمان سیم کارت های میکرو (3FF) و نانو (4FF) وارد بازار شده اند که حجم و اندازه‌ی بسیار کوچک و کمی دارند. ابعاد سیم کارت میکرو 15x12 میلی متر و ابعاد نوع نانو 3x8.8  میلی متر است. امروزه معمولا تراشه ها به گونه‌ای طراحی و ساخته می شوند که بتوان به سادگی با یک فشار کوچک آنها را به اندازه‌ی مورد نظر تبدیل کرد.

 

 

سیم کارت مینی

سیم کارت با توجه به شرکت های سازنده

سیم کارت ها در ابتدا توسط یک شرکت مشخص آلمانی تولید می شدند، ولیکن امروزه شرکت های تولید کننده سیم کارت و ارائه دهنده خدمات ارتباطی بسیار زیاد شده اند. برخی از این شرکت ها به صورت برند درآمده و با توجه به نوع کار و قیمت آنها محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده‌اند. در حال حاضر می توان سیم کارت همراه اول، سیم کارت ایرانسل و سیم کارت رایتل را از محبوب ترین انواع سیم کارت در کشور ما معرفی کرد. در این بین سیم کارت های دیگری با ارائه خدمات متفاوتی برای ارتباط بین کشوری طراحی و تولید شده اند.

سیم کارت همراه اول به دو صورت اعتباری و دائمی تولید می شود که با توجه به نیاز کاربر می توان نوع مناسب را انتخاب و خریداری کرد. سیم کارت های اعتباری نیاز به خرید شارژ و وارد کردن عدد مورد نظر برای برقراری ارتباط دارند ولیکن سیم کارت های دائمی همیشه قابل دسترس بوده و هزینه‌ی ارتباط آنها به صورت ماهیانه پرداخت می شود. سیم کارت ایرانسل از دیگر تراشه های ارتباطی محبوب است که دارای خدمات بسیار کاربردی و آنتن دهی مناسبی می باشد. سومین سیم کارت محبوب سیم کارت های رایتل است که آنتن دهی مناسبی برای ارتباط با شبکه اینترنت دارد. با توجه به نوع سیم کارت و شرکت سازنده، پیش شماره ها و خدمات ارائه شده آنها متفاوت می باشد. به طور کلی می توان گفت که سیم کارت های اعتباری طرفداران بیشتری دارد و با توجه به قیمت پایین و هزینه کمتر، بیشتر خریداری و استفاده می شود.

 

 

سیم کارت رایتل

انواع سیم کارت با توجه به کاربرد

سیم کارت ها با توجه به نوع کاربرد و خدماتی که ارائه می دهند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در این باره می توان گفت که سیم کارت ها در گونه های اعتباری، دائمی، دیتا تولید می شوند. سیم کارت های اعتباری در تمام برند ها وجود دارد و برای استفاده از آنها باید مقداری شارژ خریداری شود و به روش های متفاوتی سیم کارت شارژ شود. سیم کارت های دائمی تمام زمان ها قابل استفاده می باشند و هزینه‌ی مورد نظر را می توان به صورت ماهیانه پرداخت کرد. در نهایت سیم کارت های دیتا هستند که فقط برای اتصال به اینترنت استفاده می شوند و قابلیت تماس و ارتباطات تلفنی را نخواهند داشت. این نوع سیم کارت بیشتر برای استفاده در داخل مودم ها کاربرد دارند ولیکن می توان از آنها در گوشی های تلفن همراه هم استفاده کرد.

 

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : کارت ,استفاده ,توجه ,کارت های ,تولید ,توان ,برای استفاده ,تلفن همراه , سیم کارت های ,کارت های اعتباری ,کارت های مینی ,صورت ماهیانه پرداخت , سیم کارت های اعتباری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ من کانون فرهنگی هنری شاه خراسان clinictanara Mahan Gaming فانوس خیال زنانگی هایم عاشقانه برای تو Nick تکنوپايپ لوله پلي اتيلن سایت بینو paradisweb | پارادیس وب